Yeni Yüzyıl Üniversitesi Erkek Öğrenci Yurdu

Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından kuruluş işlemleri yürütülmüş ve 28.02.2009 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 2809 sayılı Kanun’un 109. ek maddesi ile İstanbul ilinde kurulan vakıf üniversitesidir. 2010-2011 eğitim-öğretim döneminde öğrenci alımına başlamıştır.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi hangi yerleşkeleri Şenyuva Özel Erkek Öğrenci yurduna yakın;

Yeni Yüzyıl Üniversitesi ana yerleşkesi, İstanbul Avrupa Yakası Topkapı’da bulunan ‘Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi’dir. Eğitim ve öğretimin önemli bir kısmı burada yapılmakta olup yönetim ofisleri de bu yerleşkemizde bulunmaktadır. Topkapı Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi, ana bina ve ek bina olmak üzere iki ayrı binadan oluşmaktadır. Ana bina 7 katlı olup 37 bin 457 m2’lik bir alana, ek bina ise 10 katlı olup 20 bin m2’lik alana sahiptir. Her iki binamızda da yönetim ofisleri, öğretim elemanları odaları, derslikler, eğitimdeki ihtiyaçlara göre yapılan ve sayıları giderek artan sağlık, fen ve bilgisayar laboratuvarları, atölyeler, TV, radyo ve fotoğraf stüdyoları, kütüphane, konferans salonu, dans salonu, yemekhane, kafeler bulunmaktadır.

Cevizlibağ Yerleşkesinde “Yaşam Bilimleri” ile ilişkili olarak Tıp, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyomedikal Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik, Eczacılık, Adli Genetik gibi bilim dallarına ait projelerin çalışıldığı “Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Laboratuvarı” ile “Adli Bilimler Laboratuvarı” bulunmaktadır.

Üniversite Diş Hekimliği Fakültesi ise “Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi” olarak İstanbul’da Avrupa Yakasında Sütlüce – Halıcıoğlu’nda eğitim-öğretim ve diş sağlığı konusunda hizmet vermektedir. Bu yerleşkemiz 8 katlı binasında toplam 3800m2’lik kapalı alanda akademik ve idari birimler, derslikler, 60 diş üniteli 8 klinik, laboratuvar, merkezi sterilizasyon ünitesi, ameliyathane, acil servis ve küçük cerrahi işlemler için lokal girişim alanları konferans salonu, kütüphane, kafeterya ve yemekhane ile Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine eğitim-öğretim vermekte, uygulama olanağı sağlamakta, diş sağlığıyla ilgili halka açık hizmet vermektedir.

Bir diğer yerleşke Tıp Fakültesinin de içinde bulunduğu İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi, Avrupa yakasında bulunan İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunmaktadır. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde, tıp eğitim ve öğretiminin özelikle 3’üncü. 4’üncü, 5’inci sınıflarının eğitim ve öğretimleri ile intern uygulamaları yapılmaktadır.

Gaziosmanpaşa Hastanesi 59.827 m2 alanda 117 poliklinik, 12 ameliyathane, 254 hasta odası ve 336 toplam yatak sayısı ile öğrencilerin uygulamalı eğitimine hizmet vermektedir. Ayrıca öğrenciler ve akademisyenlerin yararlandığı kitap ve online hizmetlerinin bulunduğu 180 m2 alanda kurulu kütüphanesi vardır.

Neden Şenyuva Özel Erkek Öğrenci Yurdu?

Merkezi Konum

İstanbul Özel Şenyuva Y.Ö Erkek Öğrenci Yurdu, İstanbul’un ulaşım açısından en merkezi noktadadır.

İnternet Hizmeti

Öğrencilerimiz dizüstü bilgisayarlarıyla tüm yurtta internete sınırsız erişim sağlayabilir.

Temizlik Hizmeti

Her gün öğrencilerin odaları okula gitme zamanlarına göre düzenli olarak temizlenir.

Güvenli

Binamızda 24 saat görevli personel bulunmaktadır. Giriş ve çıkışlar kart ile yapılmaktadır.

Yemek Hizmeti

Profosyonel şefimizin hazırladığı her sabah 16 çeşit kahvaltı ve 4 çeşit akşam yemeği hizmeti.

Çamaşır Hizmeti

Çamaşırhanemizde 2 adet profesyonel tipte yıkama ve kurutma makinemiz vardır.

Şenyuva özel erkek öğrenci yurdu, İstanbul gibi zor bir şehirde konaklama gibi çok ciddi bir ihtiyacı karşılamak amacıyla kurulmuştur.