Hakkımızda

Yurdumuz İstanbul gibi zor bir şehirde konaklama gibi çok ciddi bir ihtiyacı karşılamak amacıyla kurulmuştur. Kurucumuz. Subay bir baba ile öğretmen bir annenin çocuğu olan 1978 Bandırma doğumlu Serhat ÇAKIR dır. Üniversite olarak İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümünü mezunudur. 2002 Eylül ayından bugüne İstanbul Avrupa Yakası Şişlide hizmete açılan Şenyuva Özel Erkek Öğrenci Yurdunda Kurucu Müdür olarak görev almaktadır.

*** Yurdumuzda uygulanan oda fiyatları yurdumuzun kendi sitesinde yayınlanmaktadır. Sağ tarafta ki linkten yurdumuzun sitesine ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlarımıza yeme-içme, temizlik, güvenlik, internet, etüt gibi ihtiyaç duyabileceği ana hizmetlerden en verimli şekilde faydalanma olanağı sağlanır. Tüm bu hizmet ve faaliyetler yürütülürken hiçbir kurum, kuruluş, dernek, vakıf vb. oluşumlardan destek alınmamaktadır. Amacımız konaklamasının ciddi bir iş olduğunu ve destek alınmadan da yapılabileceğini göstermektir. Bu doğrultuda uygun koşullarda kaliteli hizmet vermek ana düşüncemiz olmuştur. Yurt çalışanları; Çalışanlarımız öğrencilerimizi yurtta bir yıl boyunca rahat ettirmek ve öğrencilerimizin bize danışmayı ihtiyaç duyacağı konularda onlara yardımcı olmak üzere yurtta görev almaktadır.

Ayrıca yurt yönetimi olarak öğrencilerimizi de yönetimin bir parçası yapmak üzere her yıl öğrencilerimizin aday gösterdiği kişiler arasından, yine öğrencilerin verdiği oylarla öğrenci temsilcisi seçimi yapılmaktadır.Seçilen temsilci öğrencilerimizin genel şikayet ve isteklerini yönetime bildirilmesinde, sonuçlandırılmasında köprü vazifesi görmektedir.

Yurdumuz İstanbul gibi zor bir şehirde üniversitede okuyan erkek öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamak ve sektördeki erkek öğrenci yurtlarına olan ihtiyacı gidermek amacı ile 2002 senesinde kurulmuştur.

Erkek öğrenci yurdumuzda arkadaşlarımızın yeme-içme, temizlik, güvenlik, internet, ders çalışma, şehir hakkında bilgi alma gibi ihtiyaç duyacağı ana hizmetlerden en verimli şekilde faydalanma olanağı sağlanır.

Tüm bu hizmet ve faaliyeletler yürütülürken İstanbul’da erkek öğrenci yurdu işletmeciliği yapabilmek için hiçbir kurum, kuruluş, dernek, vakıf v.b. oluşumdan destek alınmasına ihtiyaç olmadığı ispatlanmaktadır. Amacımız Özek Erkek öğrenci yurdu işletmeciliğinin ciddi bir iş olduğunu ve destek alınmadan da yapılabileceğini göstermektedir. Bu doğrultuda mümkün olan en uygun koşullarda kaliteli hizmet vermek ana düşüncemiz olmuştur.

Yurt çalışanları: Çalışanlarımız öğrencilerimizin erkek öğrenci yurdumuzda bir yıl boyunca rahat etmesini sağlamak amacı ile vazifelerini yerine getirmektedir. Yurdumuzda öğrencilerimize 1 adet Müdür, 2 adet Temizlik Görevlisi, 2 adet Yemekhane Grevlisi, 1 ad Gece Görevlisi hizmet etmektedir. Tüm personel neredeyse yurdumuz kurulduğu günden beri görevlerinin başındadır. Uzun yıllardır aynı görevde bulunmaları onları, öğrencilerin ihtiyaçları ve bu ihtiyaçların giderilmesinde uzman kılmaktadır. Ayrıca yurt yönetimi olarak öğrencilerimizde yönetimin bir parçası yapmak üzere her yıl öğrencilerimizin aday gösterdiği kişiler arasından, yine öğrencilerin verdiği oylarla öğrenci temsilcisi seçimi yapılmaktadır. Seçilen temsilci yurdumuzda kalan erkek öğrencilerimizin genel şikayet ve isteklerini yönetime bildirmesinde, sonuçlandırmasında köprü vazifesi görmektedir. Bu uygulama Üniversite çağına gelmiş ancak müdüriyet ile rahat bağlantı kuramayan öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır. Öğrenci temsilcisi sonrası yurdumuzda bir adette bilgisayar ve teknolojiden sorumlu öğrenci seçimi yapılmaktadır.Bu öğrencimizde yurttaki tüm internet ağının kullanımından, yenilenmesinden ve öğrencilerin yurtta bulunmasını istedikleri teknolojik cihazların bütçelendirilip yurda satın alınmasından sorumludur.

Bizimle İletişim Kurun.

İstanbul Şenyuva özel erkek öğrenci yurdumuz hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için bizimle iletişim kurabilirsiniz.